TRAKPOL


MDF surowy

Płyty MDF surowe mają zastosowanie w użytkowaniu w warunkach suchych. Powstają w wyniku sprasowania w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających. Wysoka jakość, jednorodny skład oraz duża gęstość, to cechy idealne przy obróbce maszynowej, dające szerokie zastosowanie praktyczne. Płyta ta może być łatwo cięta, nawiercana, frezowana i kształtowana tak aby stworzyć wspaniały końcowy, nawet najbardziej zawiły kształt przy zachowaniu stabilności wymiaru. Umożliwia uzyskanie różnorodnych profili. Jest substytutem dla naturalnego drewna. Posiada jednorodną, gładką powierzchnię, przygotowaną pod dalszą obróbkę uszlachetniającą: lakierowanie, foliowanie, fornirowanie, a także oklejanie folią wysokopołyskową.

Pod względem zawartości formaldehydu spełniają bardzo wysokie wymagania Klientów.

Na życzenie Klienta jesteśmy gotowi dostarczyć produkt certyfikowany FSC i PEFC oraz MDF-ELE.

Płyty MDF przeznaczone są do produkcji mebli, elementów wykończeniowych wnętrz, paneli ściennych, kasetonów, listew wykończeniowych, meblowych oraz stolarki budowlanej.

Asortyment produktowy:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym Klientom w zakresie zwiększania asortymentu w grupie produktowej MDF i lepszemu dostosowaniu specyfikacji produktu do potrzeb Klientów, Kronospan Szczecinek wdrożył nowy system artykułów w grupie MDF. Obecne produkty MDF Plus i LDF zostały zastąpione przez grupę produktów MDF odpowiednio:

– MDF Plus (a także MDF Plus Soft i MDF Plus Extra) – duża gęstość płyty wskazuje na przeznaczenie jej do zastosowań konstrukcyjnych i głębokiego frezowania. Dostępna w szerokim zakresie grubościowym i formatowym. Przeznaczona do sprzedaży zarówno w formie surowej, jednostronnie melaminowanej oraz dwustronnie melaminowanej.

– oraz MDF Light (a także Light Soft i MDF Standard Soft) – płyta o mniejszej gęstości. Idealnie nadaje się do produkcji paneli ściennych i sufitowych, a także tam gdzie niezbędne jest zastosowanie płyty o mniejszym ciężarze przy zachowaniu wysokich parametrów fizyko-mechanicznych.

Wymagania dla płyt MDF w podziale na grupy produktowe dostępne są w zakładce Wymagania.

Na zamówienie Klienta firma Kronospan jest w stanie dostarczyć płytę MDF o podwyższonej odporności na działanie wilgoci (MDF MR Moisture Resistance).Można ją z powodzeniem stosować w warunkach zwiększonej wilgotności. Wyróżnia ją od standardowej płyty MDF spęcznienie nie przekraczające 8%. Przeznaczona do sprzedaży zarówno w formie surowej, jednostronnie melaminowanej oraz dwustronnie melaminowanej. Płyta może być barwiona na kolor zielony.